Проектування твердопаливних котельних*
* Проектирование жилых домов и промышленных зданий

Проектування та монтаж систем вентиляції та кондиціювання повітря
Будь-яка справа в будівництві повинна починається з плану або проекту .


Не є винятком і організація вентиляції , адже від цього безпосередньо залежить комфорту і що ще більш важливо , здоров'я людей. Для визначення оптимальних параметрів системи вентиляції , для забезпечення найкращих показників по ефективності роботи , поряд з раціональними економічними витратами , початковою стадією організації повітрообміну в приміщенні повинно виступати проектування вентиляції.
Ідеальним варіантом є проектування вентиляції на самих ранніх етапах будівництва будівлі , оскільки дуже часто вентиляція і кондиціонування здійснюється за допомогою обладнанням спеціальних каналів в стінах або стелях будівлі , де будуть прокладені повітроводи , що має на увазі зміни в архітектурі та інженерних мережах будівлі. Але , звичайно ж , для кваліфікованих фахівців не становитиме великої проблеми розробити проект вентиляції і для вже існуючих будівель.
Проектування вентиляції починається з вивчення архітектурного проекту будинку , його поверхового плану з урахуванням розташування і призначення приміщень , кількості та типу знаходиться в приміщеннях обладнання, а також чисельності людей. Після чого приступають безпосередньо до складання проекту вентиляції.
Проект , за яким надалі буде організована вентиляція , включає в себе:
загальні дані і параметри вентиляційного та опалювального обладнання;таблиці повітрообміну по приміщеннях ;графічну частину (креслення з схематичними зображеннями устаткування вентиляції і кондиціювання та аксонометричні схеми вентиляції) ;специфікацію обладнання .

 

 

Кондиціювання

 

Термін « кондиціонування» (від лат. « Condicio » - умова , стан) означає процес створення і підтримки надалі найбільш сприятливих для людини параметрів повітряного середовища . При створенні умов для комфортного кондиціонування враховуються такі аспекти:• температура і вологість повітря (підтримуються охолодженням на заданому рівні )• рухливість і ступінь чистоти ( очищене повітря повинен бути рівномірно розподілений всередині приміщення).Технічне кондиціювання повітря автоматично забезпечує ефективну роботу приладів і обладнання в закритих приміщеннях і різних транспортних засобах , а також сприяє комфортному самопочуттю людей. Всі ці завдання виконують побутові , промислові і напівпромислові кондиціонери та їх системи .

Вибір системи кондиціювання та вентиляції повітря

-  

Типи систем Центральні кондиціонери Дахові кондиціонери  Системи чиллер - фанкойл Мультизональні системи VRV і VRFОб
Область застосування Торгові зали ; Спорткомплекси ; Кінозали , театри , кафе , ресторани і місця громадського відпочинку ; Лікарні ;Виробничі підприємства ; Склади  Торгові зали ; Спортивні комплекси;Кінозали , театри.  Адміністративні будівлі; Офісні центри; Готелі ;Великі торгові центри;Лікарняні палати ;Склади. Адміністративні будівлі; Офісні центри; Готелі ; Медичні установи .Елітні котеджні селища 
Призначення Подача свіжого (зовнішнього ) повітря в приміщення. Можливий обігрів ( повітряне опалення ) , охолодження чи зволоження повітря . При охолодженні потрібно джерело холоду: чиллер , компресорно- конденсаторний агрегат. Охолодження або нагрівання повітря всередині приміщень. Охолодження або нагрівання повітря всередині приміщень  
Орієнтовнавартість обладнання в залежності від виробника   30-70 $ / м2  40-80 $ / м2  40-80 $ / м2 80-120 $ / м2 


Основні принципи кондиціонування повітря. Процес кондиціонування повітря , як правило , передбачає зміну його температури. Але сучасні центральні кондиціонери оснащені не тільки цією функцією. Вони здатні змінювати рівень вологості повітря і його склад. За ступенем забезпечення погодних умов кондиціонування , згідно СНиП 2.04.05-91 та ДБН В.2.5-XX:2013, можна розділити на 3 класи:

1 . Перший клас - процес забезпечує відповідність технологічних параметрів всім нормативним документам.

2 . Другий клас - кондиціювання відповідає оптимальним санітарно -гігієнічним нормам.

3 . Третій клас - забезпечує всі допустимі норми штучного охолодження повітря , які не можуть бути досягнуті за допомогою вентиляції.

Відповідно до загальноприйнятої термінології , завданням кондиціонування є подача чистого охолодженого повітря . Також важливу роль у цьому процесі відіграє система вентиляції приміщення . Так , пристрої припливної вентіляції забезпечують подачу свіжого повітря , а системи витяжної - видалення шкідливих речовин і домішок.Комплексні автоматизовані системи кондиціонування здатні підтримувати задані параметри повітря незалежно від атмосферних умов. Якісні канальні кондиціонери забезпечують заданий мікроклімат одночасно в багатьох приміщеннях будівлі. Сьогодні кондиціонування приміщень проводиться за допомогою набору спеціальних технічних засобів. До них відносяться: засоби для забору та обробки повітря ( зволожувачі , осушувачі , фільтри і теплообмінники ) засоби для переміщення і розподілу повітряного потоку ( вентилятори) пристрої холоду і теплопостачання, прилади автоматики , контролю засоби дистанційного керування.Создан 27 мая 2014BigMir